درباره تیپ شخصیتی INFJ | تفسیر شخصیت محرم راز (INFJ)

Admin

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
LV
0
 
نوشته‌ها
349
پسندها
188
امتیازها
165
جوایز
1
محل سکونت
شیراز
شخصیت محرم راز (INFJ) از گروه شخصیتی سیاستمداران

INFJ ها کمتر از ۱% جمعیت جهان را تشکیل می دهند. به عنوان یک دیپلمات (NF) آنها به طور ذاتی حس آرمان گرایی و اخلاق گرایی را دارند اما چیزی که آن ها را متفاوت میکند همراه شدن صفت (J) است. INFJها خیال پرداز نیستند اما می توانند تاثیر مثبت و پایداری ایجاد کنند .

INFJها به عنوان هدف زندگیشان تمایل به کمک کردن به دیگران را دارند، اما هنگامی که اشخاص با این تیپ شخصیتی، به فعالیت های امدادی و امور خیریه ملحق می شوند، شور و شوق حقیقی آن ها برای رسیدن به قلب مسئله، یعنی بی نیازی کامل مردم از نجات یافتن است.

کمکم کن ، کمکت میکنم
INFJ ها در واقع یک ترکیب بسیار خاص از رفتار را دارند. آنها بسیار نرم و لطیف صحبت می کنند، عقاید بسیار محکمی دارند و برای عقیده ای که به آن باور دارند می جنگند. آنها بسیار قاطع و با اراده هستند اما به ندرت از این نیرو برای اهداف شخصی استفاده میکنند. INFJ ها از خلاقیت، خیال پردازی، عقاید و احساسات خود نه برای ایجاد مزیت بلکه برای ایجاد تعادل استفاده می کنند. مساوات‌خواهی و سرنوشت (کارما) بسیار برای INFJ ها جذاب هستند و آنها باور دارند که هیچ چیزی بیشتر از عشق ورزیدن و دلسوزی کردن نمیتواند به دنیا در نرم کردن دل ستمگران کمک کند .

"هر کسی باید تصمیم بگیرد که آیا می خواهد در راه روشن بشردوستی گام بردارد یا در تاریکی ویرانگر خودخواهی"مارتین لوترکینگ
INFJ ها به راحتی با دیگران ارتباط برقرار میکنند و استعداد صحبت کردن به گرمی با کلامی احساسی، دلپسند، بشر دوستانه و درعین حال منطقی و در راستای واقعیات را دارند. این ممکن است باعث شود که دوستان و همکلاسیهایشان فکر کنند که آنها کمی برونگرا هستند. اما باید به یاد بیاورند که INFJ ها زمانی نیاز به تنهایی دارند تا از زیر فشار خارج و دوباره شارژ شوند، پس هنگامی که یک INFJ به طور ناگهانی کنار میکشد زیاد نگران نشوید. INFJها به احساسات بقیه بسیار اهمیت میدهند و انتظار دارند تا این لطفشان جبران شود گاهی اوقات این به معنی این است که به آنها برای چند روز فضایی را که نیاز دارند بدهید.

زنده ماندن برای یک روز دیگر جنگیدن
واقعا، مهم است که INFJ ها به خودشان اهمیت دهند. اشتیاق آنها نسبت به عقایدشان به خوبی میتواند تبدیل به نقطه ضعف آنها شود. اگر تعصبشان از کنترل خارج شود آنها را خسته، ناسالم و دچار استرس میکند. این به ویژه وقتی آشکار میشود که یک INJF مورد انتقاد شدید قرار میگیرد. احساساتشان آنها را وادار میکند تا هر کاری برای طفره رفتن از این حملات انجام دهند، اما زمانی که موقعیت غیر قابل گریز باشد آنها به شکل غیرمنطقی و بی‌نتیجه شروع به مبارزه میکنند .

برای INFJ ها دنیا جایی پر از بی عدالتی است که لزوما نباید اینگونه باشد. آن‌ها بیشتر از هر تیپ شخصیتی دیگر می‌توانند جنبشی برای اصلاحات تشکیل دهند، فارغ از بزرگی و کوچکی مشکلات. INFJ ها فقط باید بدانند که هنگامی که سرگرم مراقبت و توجه به دنیا هستند نیاز است تا کمی هم مراقب خودشان باشند .
 
بالا