درباره تیپ شخصیتی ESTJ | تفسیر شخصیت ناظر (ESTJ)

Admin

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
LV
0
 
نوشته‌ها
349
پسندها
188
امتیازها
165
جوایز
1
محل سکونت
شیراز
شخصیت ناظر (ESTJ) از گروه شخصیتی محافظان


" دستور خوب پایه و اساس همه چیز است."ادموند بورک
ESTJها نمایانگر اصول و رسوم پذیرفته شده اند. آنها از قدرت ادراک خود برای تشخیص این موضوع بهره می برند که چه کاری درست یا نادرست است و همچنین چه چیزی مقبولیت یا عدم مقبولیت اجتماعی را به دنبال دارد. آن ها به وسیله این قدرت تشخیص، خانواده و گروه ها را به دور هم جمع کنند. آنها به ارزش هایی چون صداقت، فداکاری و کرامت ارج می نهند. ESTJ ها برای راهنمایی ها و توصیه های روشن و واضح شان ارزشمند هستند و با خرسندی رهبری راه های دشوار را به عهده می گیرند. آنها از جمع کردن افراد به دور هم احساس افتخار می کنند و اغلب نقش هایی مرتبط با سازماندهی یک گروه را به عهده می گیرند. آنها به شدت می کوشند تا [در نقش سازمان دهنده ی یک گروه] همه را برای یک مراسم محبوب به دور هم جمع کنند یا در مواقع از آیین و رسوم سنتی، خانواده و گروه ها را گرد هم آورند.

هر شخص حرفه ای پای باورهایش می ایستد و از آنها دفاع می کند
ESTJها در انجام کارها عالی هستند. در اجرای نقشه ها و برنامه ها قدرتمند بوده و در سازماندهی امور با در نظر گرفتن کلیه جزئیات و در چارچوب قوانین متبحر هستند. به سرعت اقدام به پیاده سازی تصمیمات کرده و افراد و پروژه ها را برای انجام کارها سازماندهی می کنند.

ESTJها از اینکه مسوولیتی داشته باشند و همه چیز را در کنترل خود داشته باشند لذت می برند. در گرفتن تصمیمات عینی خوب عمل می کنند و می دانند که چگونه کارها را انجام دهند. آنان درباره هر موضوعی عقیده ای دارند و همیشه از کلمه مناسب استفاده می کنند.

این اشخاص، رفتاری مسئولانه دارند، هشیار و متعهدند و نسبت به تعهدات خود از پایبندی فراوان برخوردارند. آنها دوستدار ساختار هستند، جزئیات را به خاطر می سپرند و آنها را سازماندهی می کنند. این تیپ شخصیتی برای رسیدن به موقع به برنامه هایش تلاش می کند و کارهایش را با کارایی هر چه بیشتر انجام می دهد. به جزئیات روزمره توجه کرده و بر رسیدن به نتایج در کاراترین روش ممکن تمرکز دارند. آنان مجموعه ای روشن و واضح از استانداردهای منطقی دارند که با روش معین و سیستماتیک آنها را دنبال می کنند و از سایرین هم همین توقع را دارند.

این خیلی خوبه که وقتی اشتباه میکنی اون رو بفهمی و درستش کنی
ESTJها علاقه شدید به تصمیم گیری دارند و تصمیم گیرندگانی بزرگ و منطقی هستند. آنان اغلب اوقات تصمیمات خود را با توجه به تجربیات گذشته شان می گیرند. این اشخاص منطقی، عینی و تحلیلگر هستند و از قدرت استدلالی فراوانی بهره مند می باشند. در واقع بعید است آنها تحت تاثیر چیزی جز منطق قرار بگیرند. بسیار واقع بین و عملگرا بوده و به حقایق بها می دهند. به امور و مسائل حقیقی و عینی بیش از نظریه ها و نقطه نظرهای نظری بها می دهند. آنان برای چیزهایی که کاربرد عملی ندارند، بهایی قائل نیستند. آنها می دانند که پیرامونشان چه اتفاقاتی می افتد، بیشتر به اینجا و اکنون توجه دارند و در لحظه حال زندگی می کنند.

به این دلیل که این اشخاص با توجه به قوانین مشخص کار می کنند، ثابت قدم بوده و می توان روی آنها حساب کرد. آنها دوست دارند به سنتها بها دهند و به همین دلیل به نهادهای موجود، توجه شایسته دارند. هر چند در روابط خود ثابت قدمند، برای آنها زندگی احساسی و اجتماعی به اندازه سایر جنبه های زندگیشان مهم نیست و توجه زیادی به زندگی احساسی و اجتماعی خود ندارند. این اشخاص در داوری نسبت به دیگران راحت هستند و به راحتی از دیگران انتقاد می کنند. افرادی منظم بوده و از نظم و انضباط فراوانی برخوردارند. ESTJها اجتماعی، صریح و دوستانه هستند. شناختن آنها اغلب آسان است، زیرا آنچه را که می بینید، همان هستند.
 
بالا