درباره تیپ شخصیتی ESFP | تفسیر شخصیت بازیگر (ESFP)

Admin

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
LV
0
 
نوشته‌ها
349
پسندها
188
امتیازها
165
جوایز
1
محل سکونت
شیراز
شخصیت بازیگر (ESFP) از گروه شخصیتی کاوشگران


"من خودخواه، بی صبر و حوصله و کمی متلاطم هستم. اشتباه می کنم و گاهی از کنترل خارج می شوم و تحمل کردنم سخت میشه. اما اگر تو نمی توانی در بدترین حالت به من رسیدگی کنی پس مطمئنا در بهترین حالتم هم لیاقتم را نداری"مرلین مونر
اگر شخصی پیدا شود که همزمان در رقص و موسیقی غوغا کند مطمئنا او همان شخصیت ESFP هست. ESFP ها در لحظه زندگی می کنند و هیجان را دوست دارند. و علاقه مندند که همه هم آن گونه احساس کنند. هیچ شخصیتی مثل آنان برای تشویق دیگران وقت و انرژی نمی گذارد.

ما همه ستاره هایی هستیم...
سرگرم کننده ها عاشق این هستند که در مرکز توجه قرار گیرند. مسلما اکثر افراد با این تیپ شخصیت را بازیگرها تشکیل می دهند، اما نه الزاما همه اونها بازیگر باشند. اونها عاشق این هستند که تو جمع‌های دوستانه با شوخی‌هاشون و مدل صحبت کردن خاص و متواضعانه‌شون بدرخشند و همه توجه‌ها رو به خودشون جلب کنند و هر مجلسی رو به خوش‌گذرونی ختم کنند. ESFPها از کوچک‌ترین چیزها لذت میبرند و هیچی براشون لذت‌بخش‌تر از این نیست که تو جمع دوستای خوبشون خوش‌گذرونی کنند.

این فقط در حد حرف نیست، ESFPها بیشترین حس زیبا شناسی را دارند. از آرایش کردن و ست کردن لباس تا یک خانه ی بسیار شیک، ESFPها خوب بلدن چطور زیبایی ها را تشخیص دهند و در همان لحظه شناسایی کنند. اونها هیچ ابایی ندارند که اطرافشون رو طوری تغییر دهند که شخصیتشان را منعکس کند. ESFPها به طور طبیعی کنجکاواند و به راحتی طرح ها و ایده های جدید را امتحان می کنند.

هرچند که همیشه اینطور به نظر نمی رسد، اما ESFPها میدانند که در چه مواقعی همه ی توجه ها نمی تواند به آن ها باشد،. آنها مشاهده گر های خوبی هستند و خیلی هم به احساسات دیگران حساس اند. اونها اصولا اولین کسی هستند که می توانند یک فرد را مجبور کنند تا در مورد احساسات درونیش صحبت کند، در این موقعیت به خوبی احساسات طرف مقابل را ساپورت می کنند و به او راه حل های عملی ارائه می دهند. ESFPها معمولا کمی درام را دوست دارند، اما نه در حدی که باعث مشکلات و سرزنش بشه.

...و همه ما این حق رو داریم که بدرخشیم
بیشترین چالشی که ESFPها ‏با آن روبه رو هستند اینه که معمولا اونها آنقدر سرگرم لذت های لحظه ایی هستند که از وظایف و مسئولیت هایی که دارند غافل می شوند. تحلیل های پیچیده، کارهای تکراری و ارتباط دادن بین آمار و واقعیت از جمله فعالیت هایی است که برای یک ESFP کار ساده ایی به حساب نمی آید. اصولا به شانس یا یک فرصتی که پیش بیاد تکیه می کنند یا ترجیح میدهند از دوستانشان کمک بگیرند. و باید حواسشون به این نکته باشه که تا آخر عمر یکنفر نمی تونه همه جوره مراقب اونها باشه برای همین هم یک ESFP حتما باید یک برنامه ی بلند مدت مثل حقوق بازنشستگی یا چک آپ وضعیت سلامت برای زندگیش درنظر بگیره.

ESFPها ‏ کیفیت و ارزش را به خوبی تشخیص می دهند، که در نوبه ی خودش خیلی هم خوبه اما وقتیکه با خصلت اینکه اونها برنامه ریزهای خوبی نیستند جمع بشه میتونه براشون بسیار گرون تموم شود. مثلا کارت های اعتباری برای ESFPها می تواند بسیار خطرناک باشد. بیشتر تمرکز روی پیدا کردن فرصت دارند تا اینکه یک یرنامه ریزی بلند مدت داشته باشند. ESFPها ممکن است به این نتیجه برسند که سربه هوا بودنشون باعث بشه اونها نتوانن یکسری از فعالیت ها و کارهایی که دوست دارند را انجام دهند.

هیج چیز برای یک ESFP بدتر از این نیست که حس کند در یک چارچوب با شرایط خاص قرار گرفته و نمی تواند با دوستانش خوش گذرانی کند.

هرجا که نیاز به سرگرمی، شادی، خوش گذرانی و داوطلبی برای انجام کاری خاص باشد، پای یک ESFPدر میان است. هیچ چیز برای یک ESFP خوشایندتر از همراهی کردن بقیه در خوشگذرانی ها نیست. ESFPها ساعت ها می توانند در مورد مسائل مختلف صحبت کنند و احساسات عاطفی خود را به راحتی در میان بگذارند. اگر یک برنامه ریزی خوبی داشته باشند، می توانند از تمام فرصت هایی که زندگی در مقابل آنها قرار میدهد استفاده کرده و لذت ببرند.
 
  • پسندیدم
واکنش‌ها[ی پسندها]: elina-^
بالا