درباره تیپ شخصیتی ENFJ | تفسیر شخصیت مربی رشد (ENFJ)

Admin

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
LV
0
 
نوشته‌ها
349
پسندها
203
امتیازها
165
جوایز
1
محل سکونت
شیراز
ENFJ ها رهبر زاده شده اند. رهبرانی سرشار از مهربانی و کاریزما. که حدود ۲ درصد جمعیت جهان را تشکیل میدهند. که معمولا سـ*ـیاست مداران، مربیان و یا معلمان ما ENFJ ها هستند. که با الهام بخشیدن به دیگران ، آنها را تشویق میکنند کاری را که درست است انجام بدهند. برای ENFJ ها، افتخار و شادی بزرگی است، که با اعتماد به نفس ذاتی ای که دارند دیگران را راهنمایی و آنها را به سمت ارتباطات سازنده با یکدیگر تشویق کنند .

"هر کاری که شما انجام میدهید بر دنیای بیرون و دیگران اثر میگذارد. طرز نشستن و ایستادن شما، نشان دهنده احساس یا تشویش شما است. نفس شما میتواند عشق و محبت پخش کند یا یک مکان را به جایی دلگیر و تیره تبدیل کند .نگاه شما ، شادی را زنده میکند کلمات شما میتوانند مشوق آزادی باشند. هر عملکرد شما میتواند قلب ها و اذهان را باز کند".دیوید دیدا

معتقدین واقعی به مردم
مردم عاشق شخصیت های قدرتمند هستند و ENFJ ها از خود اعتبار و بشر دوستی می پراکنند. و زمانی که احساس کنند که لازم است چیزی گفته شود، بدون هیچ واهمه ای می ایستند و حرفشان را می زنند. برای آنان ارتباط رو در رو با دیگران بسیار طبیعی و راحت تلقی می شود. و ویژگی (N) به آنها کمک میکند برای ارتباط با مردم، ذهن آنها را بخوانند. یعنی با استفاده از واقعیات، منطق و یا حتی احساسات،ENFJ ها به سادگی متوجه انگیزه مردم و وقایع به ظاهر بی ربط میشوند و با ربط دادن آنها با یکدیگر به هدفی مشترک می رسند .

ENFJها مهربان و مردم دوست هستند. آنها اجتماعی بوده، روابطشان را جدی می گیرند و برای مردم و رابطه با آنان بیشترین اهمیت را قائلند. به دیگران توجه و علاقه نشان داده و به کیفیات تحسین برانگیز آنان توجه می کنند. آنان به راحتی می توانند با اشخاص مختلف ارتباط برقرار کرده و مشتاق صحبت کردن با دیگران و یاد گرفتن از آنها هستند. دوست داشتنی بوده و به لحاظ اجتماعی از مقبولیت برخوردارند و مردم آنها را دوست دارند. ENFJها رهبرانی طبیعی بوده و در انگیزه دادن و متقاعد کردن دیگران از مهارت زیادی برخوردارند. به خوبی مردم را می شناسند و رفتاری مسوولانه و از روی علاقه دارند. آنها دوست دارند به دیگران کمک کنند تا رشد و پیشرفت کنند. همچنین در تصمیم گیری هایشان به تاثیرات آن روی دیگران بسیار اهمیت می دهند.

سختی ها نباید جلوی مارا برای مبارزه از باورهایمان بگیرد
آنها بسیار همدل و فهیم هستند. به دیگران توجه دارند و از آنها حمایت می کنند. از آنجایی که ایده آل گرا هستند، دنبال نقاط مثبت دیگران می گردند، روابط را آرمان سازی کرده و عموما محتاج برقراری روابط فعال با دیگران هستند. افراد با تیپ شخصیتی ENFJ از آن جهت که بر اساس ارزشهای خود زندگی می کنند، نسبت به مردم وفادار و صمیمی هستند و برای نهادهایی که به آن وابسته اند احترام می گذارند. این اشخاص پرانرژی و پرشور و اشتیاق هستند و از احساس مسوولیت، آگاهی و ملاحظه کاری فراوانی برخوردارند.

ENFJها اشخاصی منظم هستند و بر حل شدن مسائل و باز نماندن آنها تاکید دارند. آنان دنیاهای سازمان یافته را ترجیح می دهند و از دیگران هم انتظار دارند که همین گونه باشند. دوست دارند موضوعات حل شوند، حتی اگر قرار باشد اشخاص دیگری تصمیم گیری کنند. ENFJها مصمم بوده و از بی عدالتی های اجتماعی خشمگین می شوند و عمیقا به دنبال تناسب و حفظ هماهنگی هستند.
 
  • پسندیدم
واکنش‌ها[ی پسندها]: Naz...
بالا