آموزش خواندن ذهن دیگران با چند ترفند ساده-^

nazer

ناظر ارشد
کاربر کتاب رمانی
LV
0
 
نوشته‌ها
104
پسندها
195
امتیازها
108
احتمالاً تا به حال چیزهای زیادی در مورد خواندن ذهن دیگران شنیده باشید. بعضی از افراد این استعداد را به طور ذاتی دارند اما نمی دانند که چگونه باید از آن استفاده کنند. برای این قضیه مستندات علمی وجود دارد.


علم روانشناسی ثابت کرده است که می توانید 55 درصد از افکار دیگران را از روی حالات آن ها بفهمید . به همین دلیل در این قسمت شما را دعوت می کنیم تا با خواندن ذهن دیگران آشنا شوید.

1. بستن چشمان

اگر فردی هنگام صحبت کردن با شما چشم هایش را می بندد، قطعا سعی دارد که چیزی را از دنیای بیرون از شما پنهان کند. نکته ای که باید به یاد داشته باشید، این است که معنی این کار این نیست که از شما می ترسد، بلکه سعی دارد از دست جواب دادن به شما خلاص شود، زیرا که از شما خسته شده است . در واقع با بستن چشم دوست دارد که شما را از جلوی چشمانش محو کند.

2. پوشاندن دهان با دست

این عادتی است که معمولاً همه ما از بچگی با خود همراه داریم . در کودکی زمانی که نمی خواستیم چیزی را به دیگران بگوییم ، دستمان را روی دهانمان قرار می دادیم . در جوانی و بزرگسالی هم دقیقاً همین اتفاق می افتد.

قرار دادن چند تا از انگشتان کف دست یا حتی مچ در نزدیک دهان ، یعنی اینکه فرد نمی خواهد کلمه ای را به زبان بیاورد . گاهی اوقات این پوزیشن می تواند از طریق یک سرفه الکی نیز انجام شود.

3. جویدن دسته عینک

اگر فردی هنگام برخورد با شما دسته عینک خود را می جود، باید سعی کنید که از این افراد حمایت کنید یا آن ها را بخندانید زیرا این حرکت بدن نشان دهنده اضطراب در ذهن ناخودآگاه آن ها می باشد.

آن ها سعی دارند که با این کار که شبیه شیر خوردن در دوران نوزادی می باشد، به خودشان احساس امنیت بدهند . همچنین جویدن مداد، خودکار، سیگار یا جویدن آدامس نیز می تواند همین حالت را نشان دهد.

4. قرار دادن دست ها در صورت
معمولا این نوع پوزیشن برای جذب جنـ*ـس مخالف به کار می رود . زمانی که دستان خود را زیر چانه مان قرار می دهیم، یعنی سعی داریم که با صورتمان صحبت کنیم. با این نوع حرف زدن، دوست داریم که شخص مقابل صورتمان را نیز به وضوح ببیند و تا جایی که می توانند از آن لذت ببرند.

5. لمس کردن چانه

معمولاً این حرکت را افراد مختلف هنگام تصمیم گیری انجام می دهند. فرقی ندارد هنگام لمس کردن چانه دقیقا به کجا نگاه می کنند . آن ها سعی دارند که با این کار عمیق فکر کنند.

6. دست به سینه نشستن

دست به سینه نشستن یکی از بیشترین حرکت های بدنی می باشد . بسیاری از افراد در این پوزیشن احساس راحتی می کنند زیرا به گونه ای آنها را از دیگران دور می سازد و در دنیای خودشان محصور می کند.

اغلب ما انسان ها از این پوزیشن در مواقعی استفاده می کنیم که از چیزی کلافه شده ایم . دست به سینه نشستن گاهی اوقات نشانه این است که فرد در مورد موضوع احساس خوبی ندارد.

7. ایستادن و ظاهر شدن به عالی ترین حالت ممکن

قبول دارید که این پوزیشن معمولاً برای خانم ها بیشتر اتفاق می افتد ؟ زیرا سعی دارند که خودشان را به بهترین حالت ممکن به دیگران نشان دهند . آن ها در این حالت، کمر خود را کامل راست می کنند. سینه های خود را جلو می دهند و دستانشان را در یکدیگر قلاب می کنند و بسیار منظم می ایستند . آن ها با این کار سعی دارند که توجه دیگران را به خود جلب کنند.
 
  • پسندیدم
واکنش‌ها[ی پسندها]: Naz...

nazer

ناظر ارشد
کاربر کتاب رمانی
LV
0
 
نوشته‌ها
104
پسندها
195
امتیازها
108
8. جلو آوردن سر

اگر به فردی علاقه داشته باشید و بخواهید که ارتباط نزدیک تری با او برقرار کنید، به صورت ناخودآگاه بدن شما به سمت او جلو می آید . در این حالت ممکن است که پاهای شما بی حرکت باشد اما بدنتان بدون کنترل جلو خواهد آمد.

9. عقب کشیدن بدن

اگر شخصی هنگام صحبت کردن با شخص دیگر کاملا به صندلی تکیه داده باشد و بدنش رو به عقب باشد، یعنی از مکالمه خسته شده است و احساس راحتی در حضور آن شخص ندارد.

10. تاب دادن پاشنه و انگشتان پا در حالت ایستاده

این کار فقط مخصوص کودکان نیست . این حرکت نشان می دهد که فرد مورد نظر در مورد موضوعی استرس دارد.

11. مالـ*ـش دادن دست ها به یکدیگر

این حرکت به معنای این است که احساس مثبتی در مورد چیزی داریم . این حرکت نشان دهنده امیدوار بودن می باشد . زمانی که در مورد فواید و مزایای چیزی در آینده فکر می کنیم ، به صورت ناخودآگاه این حرکت بدن را از خود نشان خواهیم داد.
12. دست دادن با هر دو دست

اگر فردی هنگام دست دادن با شما با دست دیگرش، مچ دستتان را نیز بگیرد، یعنی سعی دارد که به شما نشان دهد ، می توانید با اعتماد کنید.

13. دست دادن با پشت دست رو به سقف

زمانی که فردی به شما دست دهد و دست دیگرش را روی دست شما بگذارد، به طوری که پشت دستش رو به سمت بالا باشد، یعنی می خواهد همدلی و مهربانی خودش را به شما نشان دهد . البته این مورد زمانی صدق می کند که فرد به صورت ناخودآگاه و ناگهان این کار را انجام دهد . بعضی از افراد عادت دارند که همیشه با دیگران این گونه دست دهند که معنی نخواهد داشت.
 
  • پسندیدم
واکنش‌ها[ی پسندها]: Naz...
بالا